» Hülya Kayral Kimdir

Hülya Kayral Kimdir

Yaşam yolculuğuma 1965 yılının 20 Kasım’ında Balıkesir’in şirin ilçesi Edremit’te başladım.

İlk, orta ve lise tahsilimi Edremit’te tamamladıktan sonra 1983–1987 yılları arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ç.E.K.O bölümünde yüksek öğrenimimi bitirdim.

шины kenda

15 yıl kadar özel sektörde, 3 büyük kurumsal firmanın ara kademelerinde yönetici olarak çalıştıktan sonra 2003 yılının başında Holistik tedavi yöntemlerinden Homeopati ile tanıştım.

İşte bundan sonra benim hayatımın yönü tamamen değişti…

Derler ki insanın en büyük serüveni kendi içine yaptığı yolculuktur… Benim de yolcuğum başlamıştı ve yolculuğuma heyecanla devam etmeyi seçtim. Çünkü dikilecek çok söküğümün olduğunu fark etmiştim.

Yine 2003 yılında YOGA’YA başladım ve ayrıca değerli Reiki eğitmeni Gülüm Omay’dan REİKİ 1 eğitimi aldım, yine değerli eğitmen R.Şanal’ın KUANTUM DÜŞÜNCE adlı eğitimine katıldım….

2004 yılında değerli hocam Nevvar Sünnetçioğlu’ndan ZİHİN BİLİM eğitimini aldım ve MEDİTASYON’u öğrendim.

Kişisel arınma ve iç güzellik yolculuğumda fark ettim ki, dış güzellik konusunda eksiğim var. Bunu da tamamlamak üzere ESTETİSYEN oldum ve 2005–2008 yıllarında Mavi Estetik ve Koz. Ltd. Şti’ni kurdum.

İşte bu noktada İç ve Dış Güzelliğin sentezini oluşturmak amacıyla çalışmalarımı sürdürdüm.

2006 yılında Uzm. Psikolog Kazım Yurdakul’dan MALTEPE Üniversitesi aracılığıyla YAŞAM KOÇLUĞU Sertifikası’nı aldım. Devamında Kurumsal, Öğrenci, Aile Koçluğu v.s konularında da Uzm. Psikolog Kazım Yurdakul ile Eğitimler, Koçluk Eğitimleri vererek hocamın asistanı olarak çalıştım.

2007 Yılında KURALDIŞI EĞİTİM ve DANIŞMANLIK Nil Gün ve Saim Koç’tan NLP- İLETİŞİM- İLİŞKİLER- DOĞRU KARAR ALABİLMEK- ÖZSAYGI- KENDİNİZLE YÜZLEŞİN- GÖLGELERDEN AYDINLIĞA eğitimlerini aldım.

Yine aynı yıl ÇAĞDAŞ DRAMA DERNEĞİ’nden YARATICI DRAMA 1 sertifikası aldım.

Ayrıca Gestalt Yaklaşımı ve Rüya çalışmaları konusunda uzman değerli hocam NEVZAT ERKMEN’den GESTALT YAKLAŞIMI eğitimini alarak hem yolcuğumda keşiflerime devam ettim hem de çeşitliliğin aslında tek bir şeye işaret ettiğini fark ettim, fazlalıklarımızı atarak VAROLUŞ’umuzu gerçekleştirmek…

Bu amaçla daha da büyük bir şevkle 2007 yılında YOGA EĞİTMELİK sertifikamı HİNDİSTAN VİVEKANANDA Üniversitesinden alarak hem kendime hem de çevreme ışık olmak istedim.

İşte bu noktadan sonra Ecz. Terapist ve değerli Yoga Eğitmeni

Vedat Akar ile tanıştım ve kendisiyle birlikte YAŞAM VADİSİ YOGA ve DOĞAL TERAPİ MERKEZİ’ni kurdum.

Bu Merkezin kurulmasıyla birlikte yine değerli Yoga Hocası Ananda Marga Yoga Akademileri Direktörü DADA Ach.NANDA ile çalışma fırsatı buldum. Devamında ise Ecz.Terapist Vedat Akar ile birlikte MEDİKAL YOGA’yı da kurarak hem Eğitmen hem de değerli hocamın asistanı olarak çalıştım.

Yaşam Vadisi Yoga ve Doğal Terapi Merkezi’nde ;

- SOLUNUM TERAPİLERİ

- DETOKS ve İÇ ENERJİ TERAPİLERİ

- FİZYOTERAPİ

- YOGA ve BİO ENERJİ TERAPİLERİ

- MASAJ TERAPİLERİ ve TEKNİKLERİ

(Thai Masaj- Medikal masaj-Refkesoloji-Shiatsu-Klasik Masaj)

- BESLENME TERAPİLERİ

- AROMATERAPİ ve FİTOTERAPİ konularında da uzmanlaşarak hem uygulama hem de eğitmen bazında yaklaşık olarak 5 yıl çalıştım.

Halen bütün bu öğrendiklerimin bir sentezini oluşturarak Medikal Yoga ve Medikal Masaj konularında Terapist ve Eğitmen olarak bireysel ve grup çalışmalarımı yürütmekteyim…

Sevgilerimle,

Hülya KAYRAL

Terapist ve Eğitmen

Up